Knaufinsulation tõi turule uue välisseintele mõeldud elastse ja tulekindla ökovilla

News posted on 04.11.2013 on Products

Knauf Insulation tõi Eestis turule uue keskkonnasõbraliku ja suurepärase soojusisoleerivusega klaaskiududest mineraalvilla Naturboard 035, mis on mõeldud kasutamiseks soojus- ja heliisolatsioonina ventileeritava fassaadiga seinakonstruktsioonides, kihilistes seintes, kerghallides ning muinsusobjektide restaureerimisel.

Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus on esimene objekt Eestis, mille ehitamisel kasutatakse Knauf Insulationi uut fassaadivilla. Objekti projekti­juhiks on Marek Markvart Trev-2 Ehituse OÜ-st, kelle sõnul Knauf Insulationi vill vastab kõigile vajalikele ja kaasaegsetele nõudmistele. Heiki Haljasmets Juuru Ehituse OÜ-st, kes on valitud alltöövõtjaks ja vastutab fassaaditööde eest objektil, kiidab villa:"Knaufi Insulationi uus vill on väga elastne ega muuda kuju nagu mõned teised villad, mis juba pakist võttes murenevad." Töömehed kiidavad villa naturaalsust: kui mõne tootja villa pannes kiheled õhtu otsa üle keha, siis selle puhul ei juhtu ka siis midagi, kui villapaneel- ist palja käega haarad. Oleme oma meestega Naturboard 035-e tegelikult varem paaril Soome objektil paigaldanud, mulje jäi väga hea ning kiitsime valikut. Kui rääkida villa ehituslikest näitajatest, on need samuti väga head, nii et ühtegi halba sõna ei oska küll öelda."

Uudne mineraalvill on valmistatud loodusest ammutatud ja/või üm- bertöödeldud toormaterjalidest, mille looduslikel koostisosadel põhinevad kiud on ühendatud biotehnoloogia abil. ECOSE* Technology tehnoloogia abil valmistatud mineraalvill on loomulikku pruuni värvi ning selle tootmisel ei kasutata formaldehüüdi, naftat, fenoole, akrülaate, kunstlikke värvaineid ega pleegiteid. Erinevalt tavapärasest mineraalvillast parandab see ruumi- õhu kvaliteeti.

"Tegemist on Al tuleohutusklassi kuuluva mineraalklaasvillaga, mille näitaja on sama kui kivivilladel. Vill laseb läbi veeauru, mis on väga oluline omadus, et niiskus ei jääks villa sisse ega ajaks maja hallitama. Lisaks on villa eeliseks selle väga hea kujupüsivus, mis teeb paigalduse mugavaks ja kiireks, sest villa ei pudene, rebene ega lagune ei lõigates ega paigaldades," kirjeldab Knaufi Insulationi Eesti müügijuht Aleksandr Solonintšik.

Ta lisab, et Knauf Insulationi uut villa hindavad kõrgelt lisaks ehitajatele ka moodul- ja palkmajade valmistajad, kuna see tolmab kordades vähem kui endised ning mitmete teiste tootjate klaasvillad. Villa eelisteks on ka väga head soojusisolatsiooni-ja heliomadused ning suur mahutihedus.

Naturboard 035 on mõeldud kasutamisel kõikjal väisseintes, põrandates, kaldkatustes ja katustes. Villa soojusjuhtivustegur AD on 0,035 W/mK. Ma­terjali võib kasutada ka horisontaal-ja vertikaalkonstruktsioonides soojus-ja heliisolatsioonina, mis on paigaldatud korrusevaheliste vahelagede talade vahele.

Knauf Insulationil on standarditele ISO 9001:2008, EN ISO 14001:2004 ja OHSAS 18001:2007 vastavad ühtse kvaliteedihalduse sertifikaadid.

 

Knauf Insulation Aleksandr Solonintšik Market Development Coordinator Estonia

tel 503 9278

e-post: aleksandr.solonintsik@knaufinsulation.com