Siseseinad – vaheseinad

Ülevaade

Sõrestikkonstruktsiooniga kerged vaheseinad on kiire ja tõhus meetod ruumide eraldamiseks hoones. Üldjuhul vajavad sellised vaheseinad heliisolatsiooni. Mõnel juhul on vaja tagada ka spetsiifiline tule- või löögikindlus.

Kergeid vaheseinu kasutatakse igat tüüpi ärihoonetes, sh büroohoonetes, haiglates, koolides, kauplustes ja kinodes.

Eelised

Klaasvilla kasutamine vaheseinte heliisolatsiooniks parandab oluliselt vaheseina helipidavust, suurendades vaid minimaalselt konstruktsiooni mõõtmeid.

Kipsplaati täiendav klaasvill neelab õhumüra õhkvahesse ning vähendab heli järelkaja ja täitmata õhkvahega vaheseintele iseloomulikku kumisevat heli.

Peale selle suurendab klaasvill vaheseina soojusisolatsiooni. Kuigi ehituseeskirjades ei ole sätestatud nõudeid vaheseinte soojusisolatsioonile, võib see omadus aidata vähendada energiakulu suurtes hoonetes.

Knauf Insulationi tooted

  • TP 115, Ekoboard on pooljäik pinnakatteta klaasvillamatt, mida saab paigaldada vaid kerge vajutamisega.
  • Classic 035 on pinnakatteta klaasvill rullis, mida on müügil erinevates paksustes. Sobib kasutamiseks vaheseintes.

Kokkuvõte

KnaufInsulationi tootevalikus on vaheseinte isoleerimiseks erinevad tooted, mis vastavad klientide spetsiifilistele vajadustele.

Projekteerimise põhialused

Heliisolatsioon

Heliisolatsioon ehk teisisõnu müra summutamine on müra ülekandumise vähendamine hoone ühest osast teise, näiteks vaheseinte abil.

Hooneelemendi õhuhelitakistus (SRI) näitab selle elemendi õhumürakindlust. Tavaliselt väljendatakse seda väärtusena Rw dB.

Külgnevate ruumide heliisolatsiooni projekteerimisel hoones tuleb põhiliselt arvestada õhumüraga.