Soojustusmaterjalide tüübid

Kõik hoonete ehitamisel kasutatavad ehitusmaterjalid tagavad mingil tasemel soojustuse, kuid tänapäeva karmistuvate ehitusnõuete täitmiseks tuleb kasutada vastava otstarbega suure jõudlusega soojustust.

Soojustusmaterjalide põhitüübid on järgmised.

1. Klaasvill

2. Kivivill

3. Jäigad vahtplaadid

 

Klaasvill

Klaasvill ja kivivill toimivad mõlemad samal põhimõttel nagu lambavill – tühemikesse lukustatud õhk vähendab pindadevahelist soojusülekannet. Neid saab kergesti seintesse ja lagedesse paigaldada ning nad on praegu toodetavatest soojustuslahendustest kõige kulutõhusamad.

 

Kivivill

Klaasvilla ja kivivilla toodetakse mõlemaid nii rullide, plaatide kui ka puistena (seinte tühemikesse puhumiseks), kuid kaalu poolest on klaasvill palju tõhusam soojustusmaterjal. On oluline, et klaasvillal ja kivivillal on mõlemal välismüra tõkestamise omadus ning nad on mittesüttivad. Seetõttu nõuavad koduomanikud eriti neid tooteid.

 

Jäigad vahtplaadid

Need sobivad kõige rohkem kasutamiseks põrandate all, kuid neid võib kasutada ka sellistes seintes ja lagedes, kus akustilised omadused ning tulekindlus ei ole koduomaniku jaoks esmatähtsad. Kõige odavam soojustuse vahtplaadi materjal on valge polüstüreen, kuid kõige õhem, kõige tõhusam ja kõige odavam on polüuretaanvaht.