Tööstusprotsessid

Soojustusel on tööstusrajatiste ehitamisel väga oluline osa, sest see peab tagama piisava soojusisolatsiooni, kaitse müra vastu ning tuletõkke ja -ohutuse.

Ülevaade

Tööstusrajatised, näiteks jõujaamad, naftakeemiatehased, rafineerimistehased ning toiduainetööstus, nõuavad väga suuri investeeringuid tootmisprotsessi tarbeks paigaldatud seadmetele. Seadmed peavad olema töökindlad, tõhusad ja ohutud.

Soojustusel on tööstusrajatiste ehitamisel väga oluline osa, sest see peab tagama piisava soojusisolatsiooni, kaitse müra vastu ning tulekaitse ja -ohutuse.

Näiteks torustiku temperatuuri hoidmiseks kasutatav tõhus soojustus võib tagada käituskulude olulise kokkuhoiu ja süsinikdioksiidi heitkoguse vähenemise. Soojustus suurendab muuhulgas ka ohutust, kaitstes töötajaid kokkupuute eest ülimalt külmade ja kuumade seadmetega.

Samuti saab soojustuse helisummutusomadustega arvestada mürarikaste masinate töökeskkonna kahjuliku mõju vältimisel ja ümbritsevate valduste müraheite vähendamisel.

Täpsemalt öeldes saavad tööstus- ja mehaanikainsenerid kasutada soojustust tõhusalt järgmisel otstarbel:

  • kasutustemperatuuride hoidmine energiakulude vähendamiseks ja püsivate tootmistulemuste tagamiseks;

  • pinnatemperatuuride piiramine ohutu töökeskkonna tagamiseks;

  • helide summutamine ülemäärase müraheite vältimiseks.

Eelised

Knauf Insulationi tööstusprotsesside lahendused

Knauf Insulation pakub tootevalikut, mis on ette nähtud tööstusrajatiste osade, näiteks torude, seadmete ja mahutite tõhusate soojus-, müra ning tulekaitseomadustega isolatsiooni tagamiseks.

Kõik tooted Knauf Insulationi tootevalikus pakuvad suurepäraseid eeliseid nii kliendile kui ka projekteerijale, kirjelduse koostajale, laohoidjale, ehitusettevõttele ja paigaldajale.

Knauf Insulationi tööstusprotsesside tooted

  • Rocksilk Mattress (Rocksilki matid): mittepõlev kivivillast matt; kaetud ühelt või mõlemalt poolt tsingitud või roostevabast terasest traatvõrguga; tugev, kuid painduv üldotstarbeline isolatsioonimatt.

  • Klaasvillaplaadid: pooljäikade kuni jäikade klaaskuulivabade toodete sari, mittesüttivad, kattekihita klaasvillast plaadid. Tarnitakse standardsete tihedustega alates 24…48 kg/m3.

  • Rocksilk Slab (Rocksilki plaadid): tootesarja moodustavad pooljäigad kuni jäigad anorgaanilisest kivivillast plaadid, mittesüttivad, valmistatud tugevast sideainest. Toodetakse pinnakattega või ilma; pinnakattena on kasutatud alumiiniumfooliumi või klaasriiet; tihedus jääb vahemikku 33…200 kg/m3.

  • Pipe Insulation (toruisolatsioon): kvaliteetsed eelvormitud torutoorikud, valmistatud klaaskuulivabast mittesüttivast klaasvillast. Kaetud tehases paigaldatud heleda O-klassi pinnakattega, millel on isekleepuv üleulatus.